Vienas iš Kretos perliukų - Richtis tarpeklis

Žalias, kupinas iššūkių bei gražių vaizdų tarpeklis, esantis 55 km nuo Agios Nikolaos miesto

Austina

5/30/20232 min read

Gal prie krioklio?

Krioklys, žaluma, gražus pasivaikščiojimas, kartais pareikalaujantis palaipioti akmenimis - visi šie žodžiai vilioja? Tai Richtis tarpeklis turėtų būti vienas iš tavo apsilankymo Kretoje taškų.

Šią vietą aptikome visai netyčia, gyvendami netoli Agios Nikolaos miesto. Išsinuomavome automobilį ir be jokio plano nusprendėme patyrinėti šiaurinę salos dalį, o, kol mėgavomės nuostabiais kalnų keliukais ir vaizdais, žemėlapyje pastebėjau pažymėtą Richtis taką. Greitai peržvelgiau nuotraukas ir sakau stojam, pasivaikščiosim, dar ir kažkoks krioklys yra.. bet, kad toks, tikrai nesitikėjau!

Bet, apie taką nuo pradžių. Sustojame Richtis Gorge parking parkinge, kur, kaip vėliau išsiaiškinome, prasideda ilgoji tarpeklio atkarpa (ji yra apie 5km į vieną pusę, nėra labai ilgas), tačiau mes ėjome apie 3km iki Richtis krioklio. Nusileidžiame nuo parkingo takeliu, tačiau pasijautėm taip, lyg eitume tiesiog asfaltuota gatve, kuri vingiavosi apie kokius gerus 800 metrų ir vis nesimato to tarpeklio.. Galvojam, gal ne ten pataikėm? Bet labai greitai įeiname į mišką ir jo takelius ir su kiekvienu žingsniu takas keičiasi, reikia lipti per lieptelius, akmenis, kirsti upę ir jau darosi labai smagu. Sutinkame draugiškus vokiečius, tada prancūzus, šiek tiek pasišnekučiuojam, paklausiam, kiek dar liko eiti iki krioklio ir pėdinam toliau.

Kol mėgavomės tarpekliu, žiūrim, priešais mus takas, kuris leidžiasi žemyn. Lipam lipam ir pamatom, kad išlindom prie pat krioklio.. kurio vaizdas gerokai nustebino. Šioje vietoje rasite net kelis stalus, galėsite pasidaryti mini pikniką, taip pat einant link paties krioklio galite ir pasimaudyti, atsigaivinti (vanduo buvo gana šaltokas). Norėjosi ten būti visą dieną.

Pamatę krioklį ir prisėdę pasimėgauti ramia ir gražia aplinka nusprendžiame toliau neiti, tačiau jeigu taip norėtųsi, išlystum prie pat Richtis paplūdimio, kuris apdovanotų smėliu ir jūros bangomis.

Kol skaitei,turbūt,pagalvojai - ar įėjimas mokamas? Iš tos pusės, iš kurios mes atėjome, neradome jokių vietų, kuriose reikėtų susimokėti. Tačiau viename tinklarašyje radau informaciją, kad einant nuo paplūdimio pusės yra bilietų pardavimo "namukas", kuriame reikėjo susimokėti 3 eurus.

ATMINTINĖ norint aplankyti Richtis tarpeklį:

  • Turėkite vandens ir maisto. Tarpeklyje nėra vietų, kur galėtumėt jų nusipirkti, taip pat nerasite ir šaltinių, kurių vandeniu galėtumėt pripildyt gertuves.

  • Avėkite patogią avalynę, kadangi reikės kirsti upelius, užlipti/nulipti keliais akmenimis.

  • Prigriebkit ir maudymosi aprangą, krioklys tikrai atgaivins :)