Viena populiariausių Italijos vietų - Kampanijos regionas

Skanios picos, įspūdinga pakrantė ir istorijos kupini miestai

Austina

11/21/20232 min read

Ciao, Italija!

Kampanijos regionas, kad ir koks populiarus, yra tikrai verta dėmesio kryptis, nors ir labai mėgstama turistų.

Kampanijoje išvysite tokius miestus kaip Pompėja ir Sorrento, apsilankysite įspūdingoje Amalfi pakrantėje ar užsuksite į Kapri salą, kurioje laiką leisti mėgsta net pasaulinio lygio žmonės (tiesa, ten yra kiek brangiau).

Planuoti kelionę į šį regioną yra daug paprasčiau vien dėl to, kad pigių skrydžių bendrovė Ryanair turi tiesioginius skrydžius iš Kauno į Neapolį, todėl yra galimybė skrydžių bilietus rasti tikrai gera kaina!

Na, o mes kelionę pradėjome nuo Neapolio miesto, iš kurio labai patogiai su traukiniu atvažiavome iki Pompėjos, kur buvome išsirinkę apartamentus. Verta paminėti, kad Italijoje viešasis transportas yra itin gerai išvystytas, o jo bilietus galite įsigyti pačiose stotyse arba naudojantis tokiomis nuorodomis kaip www.omio.com ar www.trenitalia.com.

Pompėjoje mus pasitinka labai malonus apartamentų savininkas, kuris pasisiūlo nuo traukinių stoties pavežėti iki pat apartamentų (jie yra apie 10 minučių pėščiomis), todėl jau iškart apsidžiaugėme savo apgyvendinimo sprendimu. Gyvenome Ludi Studios apartamentuose (nuoroda čia). Nuo jų visiškai netoli yra pats miesto centras bei lankytinas objektas - Pompėjos griuvėsiai.

Iš Pompėjos be galo patogu keliauti traukiniu iki aplink esančių miestelių bei Sorrento miesto. Sorrento yra pati paskutinė stotelė važiuojant geležinkeliu. Iš šio miesto kelionę galima tęsti net į kelias kryptis - Amalfi pakrantę (Positano, Amalfi, Maiori, Minori, Salerno), Kapri salą ar Iskijos salą. Salas patogiai galite pasiekti keltais (naudojantis ta pačia Omio svetaine), o aplink laisvai galite judėti autobusais.

O ką galima paragauti šiose apylinkėse? Nepraleiskite progos suvalgyti tikros itališkos picos, kuria garsėja pats Neapolis (nepamirškit, kad Italijoje nereiktų prašyti papildomo padažo prie picos :)), paragauti garsiojo Limoncello citrinų likerio (jo taip pat yra ir kitokių skonių, pavyzdžiui Sorrento mieste esančioje Sapori e Colori Sorrento parduotuvėje galite paragauti ir melionų ar net pipirų skonio) ir, žinoma, paskanauti tikrojo alyvuogių aliejaus.