Venecija sausį?!

Gondolos, draugiški vietiniai ir unikalus miestas

Austina

1/16/20242 min read

Miestas ant vandens pakerėjęs milijonus

Venecija yra vienas iš populiariausių miestų visame pasaulyje, kurio gatvėmis kasmet praeina apie 30 milijonų žmonių ir nufilmuojama daugybė kino projektų, tačiau ar tikrai verta čia apsilankyti tik vasaros metu? Mano atsakymas labai greitas - tikrai ne!

Tik pamačius gerą skrydžio bilietų pasiūlymą sename gerame Ryanair (vos už 40 eur pirmyn atgal!) su kompanija nusprendėme nieko nelaukti, griebti šį pasiūlymą ir pamatyti unikalų miestą!

Tad sėdam į lėktuvą, skrendam apie 2,30 val ir mes jau Trevizo mieste (Venecija turi du oro uostus, bet būtent Ryanair skraidina čia). Verta paminėti, kad šis miestas yra už 40 km nuo pačios Venecijos, tad iki jos reikės atvažiuoti autobusais arba traukiniais. Patogiausia iš oro uosto atvažiuoti autobusu (101 arba 103, visada galite pasitikrinti Google Maps arba Rome2rio platformose) į traukinių stotį ir sėsti į traukinį (3663 Venezia S.Lucia), kuris gana greitai ir patogiai atveš iki Venecijos.

Pagalvojai, o kiek laiko galima praleisti šiame mieste? Dažniausiai žmonės čia praleidžia vieną dieną (ir tai vietinei valdžiai patapo didele problema dėl masinio turizmo), bet as asmeniškai siūlyčiau pabūti tikrai daugiau. Venecijoje galima laisvai paklaidžioti siauromis gatvelėmis, aplankyti aplink esančias salas (Murano, Burano, Lido), bokštus, tiltus, praplaukti gondolomis ar išgerti kavos su nuostabiu vaizdu į Didįjį kanalą (o gal ir apsilankyti Irish pub bare, kuriame galite sutikti tikrai nemažai draugiškų vietinių. Kaip aš, pavyzdžiui, sutikau vietinį, kuris dirba archeologu!).

Patį miestą tikrai lengvai apeisite pėsčiomis, o norint aplankyti salas pasinaudokite keltų paslaugomis (spaudos kioskuose galite nusipirkti ir kelių dienų bilietą). Nepraleiskite progos praplaukti ir žymiosiomis gondolomis (kaina apie 80 eurų už visą gondolą).

O kur gyventi? Venecijoje tikrai rasite įvairių variantų - nuo prabangių viešbučių iki kuklesnių apartamentų, kurių kaina gali varijuoti nuo 150 eur už tris naktis dviems žmonėms). Tik atkreipkite dėmesį į tai, kad kainos gerokai pakyla artėjant kasmetiniam Venecijos kaukių festivaliui (2024 metais jis prasidės nuo sausio 27 iki vasario 13).

Apibendrinant, pasitaikius progai būtinai apsilankykite šiame mieste, nes nors ir populiarus, bet tikrai vertas kiekvieno dėmesio.