Kretos kalnai ir kačiukai

Kreta - nepaprasto grožio sala, kurią turi pamatyti kiekvienas. Kalnų keliukai, skaidrus vanduo bei nuostabi gamta nepaliks abejingų!

Austina

5/3/20232 min read

Tai gal į Kretą?

Tokį klausimą sau uždaviau ieškant naujos kelionės krypties. Prisižiūrėjau įvairiausių laidų, video, kurios, kaip vėliau paaiškėjo, tiesiog "šlovina" pagrindines turistines vietas... todėl sakau tau - nepasitikėk tokia pamatyta medžiaga visu 100 procentų!

Kiekvieną kartą prieš keliaujant stebiuosi tokia informacija, kuria bandoma nukreipti tik į pagrindines turistines vietas. Juk kiekviena kryptis turi tiek daug vietų, kurių pamatyti savaitės tikrai neužteks. Taip yra ir su Kreta. Kur pasisuksi, ten gražu :)

Tik viena išimtis - Herakliono miestas. Į jį nusileidžia dauguma lėktuvų, o ir daug viešbučių čia priima turistus, tačiau pirmas įspūdis tikrai nekoks. Miestas yra tarsi viena didelė statybų aikštelė, neatrodo tvarkingai, o ir gamtos nelabai pamatysi. Todėl noriu padrąsinti - kai išvažiuosite iš Herakliono, vaizdai tikrai pradės stebinti!

Įspūdingi kalnai, žaluma, medžių alėjos bei įlankos - tai tik dalis, kuom jus pasitiks Kretos sala. Čia gausu tarpeklių (ypač rekomenduoju apsilankyti Samaria tarpeklyje), įvairių pasivaikščiojimo takų, urvų ir paplūdimių, tad ši kryptis draugiška visiems keliautojų tipams ir amžiams. Čia rasite tiek pasyvų, tiek aktyvų poilsį.

O kaip ten maistas? Atsakymas vienas - tiesiog DIEVIŠKAS. Viską, ką valgai, tiesiog tirpsta burnoje. Tradiciniai patiekalai, užkandžiai, gėrimai, sūriai.. ką ragausi, tas bus skanu. Tik vienas dalykas nepaliko įspūdžio - taip išgirta šalta kava. Bet, gal ne toje vietoje ragavom :)

Kretoje taip pat sutiksite daug gyvybės - kalnų ožiai, kačiukai, tarpekliuose ir asiliukai. Nusiteikite, kad viešbutyje ar jo teritorijoje galite sutikti vieną kitą draugišką katinuką, o sustojus kalnų užkandinėje nepamirškite palepinti ir ten gyvenančio katuko :)

Na, o kur apsistoti? Pati gyvenau Blue Marine resort & spa viešbutyje (didžiausios rekomendacijos!) netoli Agios Nikolaos miesto.. ir tikrai labai rekomenduočiau dairytis į šią pusę. Daugiau gamtos, mažiau turistų srauto (nes dauguma jų vežami į kitą salos dalį, todėl ten sutiksite tikrai daugiau žmonių), tik vienas minusas, kad į kai kurias vietas, pavyzdžiui, Balos paplūdimį, Samaria tarpeklį reikia važiuoti tikrai ilgai, nors pati sala nėra labai ilga (apie 300km), tačiau nėra didelio leistino greičio, ko pasekoje važiuosite ilgiau.

O pro pačią salą rekomenduoju keliauti automobiliu, taip galėsite sustoti įvairiausiose vietose, o ir atvyksite visur daug greičiau negu su autobusu.